buty spd mtb
Akcesoria do rowerów

Dlaczego warto jeździć w butach SPD MTB?

Buty z systemem SPD MTB zostały wymyślone specjalnie na potrzeby kolarstwa górskiego. Tego rodzaju buty, w porównaniu z klasycznym obuwiem sportowym mają wiele zalet, o których mogą się przekonać zarówno zawodowi kolarze jak i amatorzy. Jedną z podstawowych zalet jest odpowiednie rozkładanie sił działających na pedał, przez co pedałowanie staje się wydajniejsze, efektywniejsze, a co za tym idzie zwiększają się osiągi roweru. 

Zalety butów SPD MTB

Używanie butów SPD mtb wiąże się lepszą kontrolą i stabilnością roweru. Specjalne przymocowane do podeszwy bloki zapewniają lepszą przyczepność na pedałach, do których rowerzysta musi się „wpiąć”, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę nad rowerem. Jest to niezwykle ważne w trudnych warunkach terenowych, gdzie kontrola nad rowerem jest priorytetem.

buty spd mtb

Co daje zakładanie obuwia SPD MTB?

Buty SPD MTB wbrew pozorom, są bardzo wygodne. Dobrze dobrany but sprawi, że komfort użytkowania podczas długich treningów jest nieoceniony. Dobre buty są wyposażone w amortyzujące wkładki oraz są wykonane z oddychających materiałów, umożliwiających odpowiednią wentylację. Odpowiednia sztywność butów spd mtb, zapewnia ochronę przed kamieniami, gałęziami lub innymi przeszkodami możliwymi do spotkania na drodze.

Zalety butów spd mtb:

  • Ochrona stóp przed kamieniami 
  • Lepsza kontrola nad rowerem
  • Wykonane z trwałych materiałów
  • Mają amortyzowane wkładki

Ogólnie rzecz ujmując buty spd mtb są doskonałym rozwiązaniem dla kolarzy ceniących sobie komfort oraz chcących polepszyć swoje wyniki sportowe.

Możliwość komentowania Dlaczego warto jeździć w butach SPD MTB? została wyłączona