rowery trekkingowe
Polecane rowery

Kiedy warto zakupić rower trekkingowy?

Rowery trekkingowe to modele, których cena odbiega nieco od modeli klasycznych. Ich zastosowanie jest jednak zupełnie inne – nie służą do jazdy miejskiej, a do pokonywania dalszym tras, w dodatku w zmiennych warunkach. Kiedy warto zakupić rower trekkingowy?

Rowery do zadań specjalnych

Rowery trekkingowe nie są przeznaczone do jazdy miejskiej, a więc nie sprawdzą się w przypadku osób, które używają ich wyłącznie w celach rekreacyjnych bądź jako środek transportu do pracy czy na zakupy. Niemniej jednak będą doskonałym wyborem dla tych, którzy uwielbiają pokonywać na dwóch kółkach długie, mierzące wiele kilometrów trasy. Zwykle tego rodzaju wycieczki trwają od kilku godzin do nawet kilku dni. Ponadto, kolarze poruszają się po zmiennym podłożu – czasami sprzyja ono spokojnej jeździe, czasami wręcz odwrotnie. Rowery trekkingowe będą dla nich najlepszym wyborem, gdyż zapewniają nie tylko doskonałą amortyzację, zwiększającą komfort jazdy, lecz również zapewniają bezpieczeństwo.

rowery trekkingowe

Jak wybrać rower trekkingowy?

Wybór roweru trekkingowego nie jest łatwym zadaniem. W pierwszej kolejności należy określić swój budżet – dobry sprzęt wycieczkowy kosztuje minimum 1500 zł. Następnie trzeba dobrać rozmiar kół – zazwyczaj polecane są modele z kołami 28″ lub 29″ – najlepsze propozycje dostępne są na goride. Ważna jest również szerokość opon oraz cały osprzęt. Kupujący musi też zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, dzięki którym jazda jest komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Mowa tutaj chociażby o:

  • rodzaju siodełka,
  • torbie podsiodełkowej,
  • sakwach,
  • kasku.

Istotnym elementem jest również zabezpieczenie antykradzieżowe, zwłaszcza mając na uwadze stosunkowo wysoką cenę roweru. W przypadku każdego postoju pojazd należy odpowiednio zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą. 

Możliwość komentowania Kiedy warto zakupić rower trekkingowy? została wyłączona