Czym charakteryzuje się rower szosowy
Polecane rowery

Czym charakteryzuje się rower szosowy?

Z pewnością osoby, które uwielbiają dwuślady, są dobrze zaznajomione z ich poszczególnymi modelami. W końcu można spotkać sprzęt przeznaczony do jazdy miejskiej, do terenów górzystych, a nawet stworzony z myślą o różnego rodzaju sportach wyczynowych. Z pewnością rower szosowy należy do klasycznego zestawienia, który ma swoich miłośników na całym świecie. Dla kogo jest przeznaczony?

Rower szosowy – dla kogo?

Jak nazwa wskazuje to model, który sprawdza się na szosach, czyli po prostu jezdniach. Z uwagi na swoją konstrukcję, na rowerze tego typu najlepiej, ale też najbezpieczniej jeździ się na płaskich, jednolitych nawierzchniach. Wszystko dlatego, że rowery szosowe to nic innego, jak potocznie nazywane „kolarki”. Ich cechą charakterystyczną jest kształt kierownicy, której uchwyty mają wyraźne wygięte uchwyty. Bardzo specyficzna jest także wielkość kół. Są one stosunkowo cienkie, a jednocześnie duże. Dlatego rowery te posiadają właśnie taką konstrukcję.

rower szosowy

Jakie jest przeznaczenie rowerów szosowych?

Wynika to z faktu, że rowery szosowe stosuje się przede wszystkim w kolarstwie. Oznacza to, że osoby biorące w wyścigu mają do pokonania spory dystans, a jednocześnie muszą osiągać duże prędkości. Taka konstrukcja roweru pozwala na przybranie aerodynamicznej postawy w trakcie jazdy, czyli charakterystycznego pochylenia się ciała nad kierownicą. Natomiast specyfika kół ułatwia rozwinięcie dużych prędkości.

Możliwość komentowania Czym charakteryzuje się rower szosowy? została wyłączona