Giant
Polecane rowery

Kupujemy używany rower Giant

Zastanawiając się nad zakupieniem roweru, często można usłyszeć rady takie, że niekoniecznie trzeba inwestować w rower fabrycznie nowy. Wiele na ten temat jest porad. Warto zastanowić się nad tym, czy faktycznie jest to prawdą.

Czy warto kupować rowery używane?

Na ogół powyższa opinia o tym, że warto kupić rower używany, nie jest błędna, jednak jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli kupuje się rower znanej i topowej marki takiej jak Giant, Cannondale, Scott itp., to faktycznie taki zakup może być opłacalny, szczególnie jeśli na przykład kupujemy model roweru, który jest niemal klasykiem. Wiele takich ram i kompletnych modeli to rowery Giant oraz Scott.

Czy na rynku rowerów używanych znajdziemy klastyczny rower Giant na kołach 28 cali?

Giant

Współcześnie niezależnie od tego, czy szukany jest rower używany, czy nowy, zazwyczaj szukany jest rower o kołach w rozmiarze 28 cali. Nie jest to oczywiście niczym dziwnym, obecnie jest to standard i ma to również swoje plusy, jeśli idzie o jazdę. Jeśli szukamy klasycznego roweru szosowego Giant lub roweru Giant trekkingowego, raczej nie powinno być z tym problemu. Poszukując jednak roweru górskiego, rozmiar kół 28 cali niestety jest w zasadzie nieosiągalny.

Czy inwestować w rower na kłach 26 cali?

Znawcy tematu dość zgodnie mówią, że jeśli idzie o temat rowerów górskich na kołach 26-calowych, to zakup taki może się opłacać. Ogólnie rzecz ujmując rower taki, czy to używany, czy nowy, ma obecnie zdecydowanie niższą cenę, więc można dostać rower o bardzo dobrej specyfikacji sprzętowej. Koła 26-calowe są dość dobrym rozwiązaniem dla osoby, która nie startuje w zawodach, a nawet wielu dobrych amatorów startujących w wyścigach, korzysta w dalszym ciągu z rowerów o mniejszych kołach niż 28 cali, w tym i z kół 26-calowych.

Możliwość komentowania Kupujemy używany rower Giant została wyłączona